SPOLEČNOST AT&T OCENILA NEJLEPŠÍ ÚČASTNÍKY STUDENTSKÝCH PROGRAMŮ

Programy Studentský technický projekt a AT&T Training Center pomáhají studentům obohatit teoretické znalosti o zkušenosti z praxe

Brno, 24. června 2014 – Společnost AT&T slavnostně uzavřela letošní ročník programů Studentský technický projekt a AT&T Training Center a ocenila jejich nejlepší účastníky.

Studentský technický projekt je iniciativa společnosti AT&T ve spolupráci se SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno (SŠIPF). V rámci tříměsíčního projektu studenti pracují na zadaných projektech, které jsou následně prezentovány odborné porotě složené ze zástupců AT&T a SŠIPF. Letošního ročníku se zúčastnilo několik desítek studentů s projekty z oblastí virtualizace sítí, zabezpečení a vzdálená správa zařízení, z nichž porota vybrala 6 nejúspěšnějších.

„Jsme velmi potěšeni kreativitou a zájmem o praktické zkušenosti, které účastníci během projektu projevili,“ říká Ladislav Venc, Global Resourcing Manager a Country Manager společnosti AT&T v ČR. „Všechny práce byly na velmi vysoké úrovni. Porotce zaujala nejen celková koncepce řešení zadání, ale také využitelnost projektů v praxi.“

Společnost AT&T spolupracuje na studentských projektech s univerzitami a středními školami již třetím rokem. Autoři oceněných projektů získali za svou práci diplomy a finanční odměnu.

Společnost také ocenila absolventy projektu AT&T Training Center, který je zaměřený na vysokoškolské studenty technických a IT oborů. Šestiměsíční program probíhající formou stáže umožňuje účastníkům obohatit své teoretické znalosti o praktické zkušenosti. Během programu se studentům věnují dedikovaní mentoři společnosti, kteří jim pomáhají při specializaci v jedné ze tří oblastí: správa počítačových sítí, business inteligence a bezpečnost v informačních technologiích. Kromě neocenitelných praktických dovedností získávají absolventi také certifikát AT&T akceptovaný ve všech pobočkách společnosti.

„Program AT&T Training Center jsme zahájili před 3 lety a máme s ním velmi dobré zkušenosti. Za tu dobu program úspěšně absolvovalo 50 studentů, z nichž se 30 rozhodlo dále pokračovat v kariéře v naší společnosti,“ dodává Ladislav Venc.

 

O společnosti AT&T

AT&T Inc. (NYSE:T) je přední komunikační holdingová společnost a jedna z nejvíce oceňovaných společností na světě. Její dceřiné společnosti a pobočky – provozní společnosti AT&T – poskytují služby AT&T ve Spojených státech a celosvětově. Díky silnému síťovému pokrytí, které zahrnuje nejrychlejší a nejspolehlivější síť 4G LTE je AT&T předním poskytovatelem bezdrátových, Wi-Fi, hlasových a cloudových služeb a vysokorychlostního Internetu. Jako lídr v oblasti mobilního Internetu poskytuje AT&T nejlepší bezdrátové pokrytí po celém světě. AT&T nabízí také pokročilé televizní služby pod značkou AT&T U-verse®.

Společnost AT&T má pobočky ve více než 50 zemích světa a poskytuje služby nadnárodním společnostem na šesti kontinentech. Poskytuje komunikační služby zákazníkům v 180 zemích světa, kteří představují 99 procent světové ekonomiky.

Další informace o AT&T Inc. a produktech a službách, které poskytují dceřiné společnosti a pobočky AT&T, jsou k dispozici na http://www.att.com/aboutus. Novinky můžete sledovat také na Twitteru @ATT, Facebooku: http://www.facebook.com/att a YouTube: http://www.youtube.com/att.

© 2014 AT&T duševní vlastnictví. Všechna práva vyhrazena. AT&T, logo AT&T a všechny ostatní ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou ochrannými známkami duševního vlastnictví AT&T a/nebo jejích přidružených společností. Všechny ostatní ochranné známky, které jsou zde uvedené, jsou majetkem příslušných vlastníků.